Soutěže a Jiné akce

Podzimní kolo hry Plamen a dorostu 8.10.2011, Žeranovice

Je druhá sobota v říjnu a pro kolektivy mladých hasičů to znamená, že je soutěžní. V tento tradiční termín se koná podzimní kolo hry Plamen a dorostu.

            Letos se soutěžní klání konalo 8.10. v Žeranovicích, kam jsme vyrazili v hojném počtu. Dětí v SDH Morkovice je už tolik, že letošní ročník reprezentuje jedno družstvo mladších žáků, dvě družstva starších žáků a dva dorostenci, Dalibor Peška a Martin Ševčík. Podzimní kolo mělo své tradiční disciplíny, u kategorie žáků to byl závod požárnické všestrannosti (ZPV) a požární útok CTIF (PÚ CTIF), dorostenci také měli svůj ZPV. Jelikož jsme důsledně trénovali všechny disciplíny, na tuto soutěž jsme přijeli připraveni, s dobrou náladou a to, že nám onemocněl jedem člen ze staršího družstva A nás nezaskočilo, věřili jsme, že vše zvládneme. Po PÚ CTIF jsme byli spokojení. Žádné závažné chyby družstva neudělala. Za to ZPV nás u starších žáků a dorostenců tak trochu zaskočil. Soutěžící zvládli trať celkem rychle, ale bohužel zbytečně chybovali. Ze soutěže jsme odjížděli v rozpacích, jak to vše dopadne. Výsledky se totiž zveřejňují až na druhý den. Se chvějící rukou jsem sledovala stránky OSH Kroměříž, a po shlédnutí skutečností mi „kámen spadl ze srdce“. Vše dopadlo výborně, SDH Morkovice tímto závodem potvrdilo své vedoucí postavení v okresu.

 

Výsledky:

 

Kategorie                  Závod požárnické všestrannosti     Požární útok CTIF

__________________________________________________________________________________

 

Mladší žáci                1. a 4. místo ze 14 družstev                1. místo ze 3 družstev

Starší žáci A               1. místo z 24 družstev                          1. místo z 11 družstev

Starší žáci B               7. a 11. místo z 24 družstev                 2. místo z 11 družstev

Dorostenci:

Dalibor Peška           1. místo z 8 soutěžících

Martin Ševčík            2. místo z 8 soutěžících

 

            Všichni jsme moc rádi, že se trénování vyplatilo, z chyb jsme se poučili a do jarního kola určitě „neusneme na vavřínech“. Budeme opět pilně trénovat, moc si přejeme zase po roce postoupit, jako vítězové, do krajského kola.

 

Kristina Krejčí, vedoucí MH

Žádné komentáře