Soutěže a Jiné akce

Podzimní kolo hry Plamen a dorostu Karolín, 9.10.2010

Tak, a je to za námi. Je to soutěž, která je pro nás nejdůležitější, na kterou se připravujeme takřka po celý rok, hlavně na letním soustředění.

Jedná se samozřejmě o hry Plamen a dorostu, tentokrát o podzimní kolo, které se konalo v sobotu 9.10.2010 v Karolíně, kam jsme vyrazili snad v největším počtu závodníků, co SDH Morkovice pamatuje. Soutěže se zúčastnilo deset starších žáků, pět mladších žáků, dva dorostenci a jedna dorostenka. U starších žáků se soutěžilo ve dvou disciplínách, a to v závodu požárnické všestrannosti (ZPV) a v požárním útoku CTIF,  mladší závodili pouze v ZPV a v dorostenecké kategorii se běžel závod požárnické všestrannosti jednotlivců.

Nejprve jsme šli se staršími žáky na požární útok CTIF, který se nám docela povedl. Náš rekord jsme sice nepřekonali, ale výsledný čas byl na okres Kroměříž dobrý. Zato po ukončení ZPV to vypadalo, že vítězství je ztraceno. Výsledky našich hlídek nás vůbec nenadchly. 1. družstvo straších žáků běželo velmi rychle, ale trestných minut mělo moc - 23, 2. družstvo straších žáků na tom s během bylo hůře, a trestných mělo podstatně méně – 13 a mladší žáci měli podle zkušeností dobrý čas a trestných minut „jakž takž“ - 15. U dorostenecké kategorie to bylo lepší, z průběhu jsme měli všichni dobrý pocit. Nervozita a pocit nejistoty opadl až s vyvěšením výsledků, na které jsme si na internetu museli počkat až do nočních hodin a stálo to  za to. Nakonec všechno dopadlo nad očekávání. Hodně chybovali i ostatní, a nám to přineslo toto umístění:

Požární útok CTIF:    starší žáci       1. místo

ZPV:                            starší žáci       1. a 2. místo

ZPV:                            mladší žáci    1. místo

ZPV Dalibor Peška:  dorostenec  1. místo

ZPV Martin Ševčík:  dorostenec  3. místo

ZPV Kristina Krejčí:   dorostenka   4. místo

Co dodat dál? Podzimní kolo bylo plné adrenalinu a úspěchu. Do jarního kola opět vstupujeme s nejlepším základem a nezbývá nám nic jiného než poučit se z vlastních chyb, trénovat a trénovat.

 

 

Kristina Krejčí

vedoucí mládeže

Poslední komentáře
26.02.2011 16:17:36: Kiko ty si měla nádherné místo..:)smiley${1}