Soutěže a Jiné akce

Podzimní kolo hry Plamen Míškovice, 17.10.2009

Věřte tomu nebo ne, ale tato soutěž je dlouho naplánována a koná se za každého počasí, snad i kdyby „trakače měli padat“. Letos bohužel od pravdy daleko nejsem. Trakače tedy nepadaly, zato řádně mrholilo, chvílemi pršelo a zima byla taková, že jsme měli „omrzlé“ ruce i nohy. Jenže vydržet jsme museli a také jsme chtěli, protože na této soutěži šlo o body do hry Plamen. My jsme se na ni připravovali na letním soustředěním a pak od září na pravidelných schůzkách.

A v čem se na podzimním kole hry Plamen soutěží? Obvykle je to požární útok CTIF, který byl letos kvůli počasí a špatném terénu zrušen a dále tam patří naše oblíbená disciplína závod požárnické všestrannosti (ZPV), ve které se našim mladým hasičům opravdu daří. Trému i tak měli velkou a trať dlouhá cca 2,5 – 3,00 km po polní cestě plné bláta a vody jim na ní také moc neubrala.

SDH Morkovice reprezentovala dvě družstva v kategorii starších žáků, kde mezi sebou bojovalo celkem 26 družstev a premiéru v kategorii dorostenci jednotlivci zde měl i náš jeden dorostenec. Družstva jako obvykle soutěžila ve střelbě ze vzduchovky, v základech topografie, v uzlování, v první pomoci, v požární ochraně, v překonání vodorovného lana a samozřejmě v běžeckém času. Závod opravdu lehký není, a protože my jsme přípravu nepodcenili, naši mladí hasiči obhájili už po třetí za sebou 1. místo,  2. místo také nikomu nedarovali a na 3. místě se umístily MH z SDH Zdislavice.

1. místo – Dalibor Peška, Kristina Krejčí, Adéla Jarošová, David Navrátil, Adam Balšánek

2. místo – Stanislav Křižan, Jakub Hladný, Ondřej Tománek, Michal Kolář, Kamila Krejčí

Dorostenci, Markovi Romanovi, se tak nevedlo, umístil se na 12. místě.

Závěrem chci tímto našim mladým hasičům poděkovat za tak skvělý výkon a protože se jim do jarního kola hry Plamen počítá 1. místo, přeji jim mnoho sil, elánu a trpělivosti na trénincích a samozřejmě postup do kola krajského.

 

Kristina Krejčí

vedoucí MH

Žádné komentáře