Soutěže a Jiné akce

Plamen Vítonice 16.5.2009


V sobotu 16.5.2009 bylo ve Vítonicích docela rušno. Protože se konalo jarní kolo hry Plamen, družstva mladých hasičů z celého kroměřížského okresu se začala sjíždět už od 7,00 hod. ráno. I když vládlo nevlídné počasí, družstev nebylo vůbec málo. Ten den přijelo do Vítonic bojovat o medaili celkem 18 družstev starších žáků a 8 družstev mladších žáků. Mladí hasiči zde mezi sebou soupeřili ve čtyřech disciplínách, a to v požárním útoku Plamen, štafetě požárních dvojic, štafetě 4x60 m a ve 400 m štafetě CTIF. A protože jarnímu kolu vždy předchází kolo podzimní, do celkového hodnocení se započítávaly i výsledky z disciplín: závodu požárnické všestrannosti a požárního útoku CTIF. Nesmím zapomenout i na celoroční činnost, která má také svá pravidla a byla rovněž hodnocena.
Už ze samotného popisu průběhu hry Plamen je zřejmé, že mladí hasiči to při této soutěži nemají jednoduché. A proto ne nadarmo se říká, že „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“. U nás v Morkovicích jsem já, s pomocí dalších vedoucích, Michala Hlouše a Zdeňka Vašíčka, s mladými hasiči začala na jarní kolo trénovat už v lednu, kdy jsme schůzky trávili sportovní přípravou v tělocvičně a jakmile to dovolilo počasí, pustili jsme se na dvoře zbrojnice do trénování jednotlivých disciplín, vždy dvě odpoledne v týdnu. Takto nastavený trénink se osvědčil. Dětem se zlepšila jak jejich zručnost, tak kondice. Morkovští mladí hasiči (Patrik Navrátil, David Kolář, Marie Krejčí, Dalibor Peška, Kristina Krejčí, Stanislav Křižan, Ondřej Tománek, David Navrátil a Adam Balšánek) svými výkony předčili i má očekávání. Pěti 1. místy, jedním 8. místem si s celkovým počtem 13 bodů zajistili 1. místo v kategorii starší žáci, a tím i postup do kola krajského, kam letos poprvé postupují i vítězové z 2. místa, tedy mladí hasiči z Počenic s 29 body. Na 3. místě s 30 body se umístili mladí hasiči z Rychlova.
A jak dopadla kategorie mladších žáků?
1. místo SDH Záříčí – 11 bodů
2. místo SDH Holešov – 21 bodů
3. místo SDH Karlovice – 31 bodů
Co dodat dál? Nám vedoucím i mladým hasičům se splnil dlouholetý sen a postup do krajského kola, které se koná 13.6.2009 v Otrokovicích, je pro nás velkou výzvou. A protože je stále co zlepšovat, budeme usilovně trénovat i nadále. Chceme sebe i kroměřížský okres reprezentovat co nejpřipravenější.


Kristina Krejčí, vedoucí MH SDH Morkovice
Žádné komentáře