Soutěže a Jiné akce

Okresní kolo hry Plamen a dorostu, Bezměrov, 14.5.2011

Rok se s rokem sešel a s ním i účast mladých hasičů v okresním kole hry Plamen, které proběhlo 14.5.2011 v Bezměrově. Jelikož u nás mladých hasičů značně přibylo, poprvé se tohoto ročníku zúčastnilo i družstvo mladších žáků. S družstvem starších žáků, třemi dorostenci a jednou dorostenkou nás bylo celkem 24 soutěžících. V kategorii mladších žáků zde bylo 12 družstev, v kategorii starších žáků 18 družstev, v dorostencích bylo 6 jednotlivců a dorostenkách 10  jednotlivkyň.

A protože je pro nás tato soutěž stále nejdůležitější v roce a  po podzimním kole jsme měli ve všech kategoriích výborné výchozí pozice, tréninku jsme opět věnovali vše. Dny strávené na hasičské zbrojnici stály za to. Mladí hasiči nabyli více zručnosti, zlepšili si kondici, a hlavně se stmelili v bezvadný kolektiv, který táhne za jeden provaz a chce jedno, mít bezvadné výsledky, pro které udělá maximum.

V Bezměrově nás přivítalo příjemné počasí a nachystané čtyři disciplíny. Nejprve jsme plnili štafety, štafetu CTIF, štafetu požárních dvojic a štafetu 4 × 60 m, ze kterých jsme měli u mladších i starších žáků velice dobrý pocit. Prakticky jsme nechybovali a čas vypadal dobře. Za to z požárního útoku jsme měli a stále máme respekt, nervozita byla znát. Mladším žákům se zde nedařilo podle představ a starším se první pokus docela povedl. Nezbylo nám nic jiného než čekat na výsledky, které nám u obou družstev přinesly obrovskou radost. Mladší žáci se celkově umístili na 1. místě, na 2. místě bylo SDH Vrbka a 3. místo obsadilo SDH Vítonice. Starší žáci po třetí za sebou obhájili 1. místo a s 2. místem SDH Zdislavice opět získali postup do krajského kola, které se letos koná 11.6. v Uherském Brodu. Na 3. místě se umístili MH z SDH Zdounky.

 

Obsazení v družstvech:

Mladší žáci – Martina Mazurová, Petra Jarošová, Renáta Dopitová, Kamila Krejčí, Richard Janík, Tereza Hudečková, Šimon Štěpánek, Lukáš Dopita, Kateřina Borovičková a Jan Pospíšil.

Starší žáci – Stanislav Křižan, Ondřej Tománek, Jakub Hladný, Eva Žemžulová, Aneta Hálová, Adéla Jarošová, Martin Koutňák, David Navrátil, Michal Kolář a Patrik Ševčík.

 

Výsledky v jednotlivých disciplínách:

Disciplína                                                                 mladší žáci                starší žáci      

Závod požárnické všestrannosti                         1. místo                      1. místo

Štafeta požárních dvojic                                      2. místo                      1. místo

Štafeta CTIF                                                             2. místo                      1. místo

Štafeta 4×60 m                                                       1. místo                      1. místo

Požární útok CTIF                                                    9. místo                      1. místo

Požární útok Plamen                                              8. místo                      3. místo

 

 

Dorostenecká kategorie se rozjela až po mládeži. Jednotlivci si nejprve napsali testy, pak soutěžili v disciplínách 100 m s překážkami a dvojboji. Na obě disciplíny měli dva pokusy. Našim závodníkům se dařilo i nedařilo. Ve velmi těžké konkurenci zde byl nejúspěšnější Martin Ševčík, který se umístil na 1. místě, se kterým také získal postup do krajského kola. Dalibor Peška se umístil na 4. místě, Marek Roman na 5. místě a Kristina Krejčí na 10. místě.

 

 

 

Závěrem musím říci, že letošní okresní kolo bylo pro SDH Morkovice zaslouženě úspěšné. Určitě s mládeží „neusneme na vavřínech“ a do krajského kola budeme trénovat o to usilovněji. Chceme využít další příležitosti k získání medaile ve velmi těžkém krajském kole.

 

 

Kristina Krejčí, vedoucí MH SDH Morkovice

Žádné komentáře