Soutěže a Jiné akce

Mladí hasiči z Morkovic byli hrách Plamen opět úspěšní

V soutěžení jsou morkovští mladí hasiči velmi aktivní. Nejvíce jim však záleží na celostátní hře Plamen, která je postupová. Jelikož v loňském roce mladí hasiči okresní kolo vyhráli, obhájit 1. místo chtěli i letos. Z podzimního kola, kdy běželi závod požárnické všestrannosti měli už jedno 1. místo.

Svou šanci dostali v sobotu 15.5.2010 na jarním kole hry Plamen, která se tentokrát konala ve Zdounkách, kam o medaile a postup do krajského kola přijelo bojovat celkem 15 družstev starších žáků. Boj to nebyl vůbec lehký. Počasí se sice ten den umoudřilo, ale terén byl tak podmáčený, že byla zrušena druhá disciplína tohoto ročníku, štafeta CTIF, požární útok byl pouze s jedním pokusem a na štafetách 4×60 m a požárních dvojicích byly zkráceny tratě. Takto nastavená soutěž bývá dosti vyrovnaná, což jsme tušili hned od začátku. Po první disciplíně, štafetě 4×60 m, kde naše lepší družstvo chybovalo, jsme věděli, že požární útok i štafeta požárních dvojic musí klapnout. Vše nakonec dobře dopadlo, usilovné trénování i nabyté závodní zkušenosti mladí hasiči (Peška Dalibor, Krejčí Kristina, Křižan Stanislav, Jarošová Adéla, Hálová Aneta, Tománek Ondřej, Hladný Jakub, Kolář Michal, Navrátil David a Balšánek Adam) zúročili a z celkovým počtem 9 bodů zaslouženě obhájili 1. místo a tím získali i postup do krajského kola, kam také z 2. místa postoupili mladí hasiči z SDH Zdislavice a na 3. místě se umístili mladí hasiči z SDH Roštín.

Umístění na jednotlivých disciplínách:

Závod požárnické všestrannosti             1. místo

Štafeta 4×60 m                                            5. místo

Štafeta požárních dvojic                          1. místo

Požární útok Plamen                                  2. místo

Požární útok CTIF                                        disciplína zrušena – podzim

Štafeta CTIF                                                 disciplína zrušena - jaro

Co dodat na závěr? Tento ročník byl hodně těžký, z šesti disciplín jsme plnili jen čtyři, soutěžní družstva byla vyrovnaná a my jsme trénovali jak nikdy před tím. To se ovšem vyplatilo, postoupili jsme po druhé do krajského kola, které se koná 12.6.2010 v Hulíně. Jelikož víme, že je stále co zlepšovat, budeme usilovně trénovat i nadále. Chceme SDH Morkovice i kroměřížský okres reprezentovat co nejpřipravenější.

 

Kristina Krejčí, vedoucí MH SDH Morkovice

Poslední komentáře
11.06.2010 14:30:56: prosím vás nemáte časovej harmonogram krajské soutěže v Hulíně?Děkuji.