Soutěže a Jiné akce

Letní soustředění mladých hasičů aneb „Templák“ 2010

Jak ten čas rychle letí. Je to neuvěřitelné, ale naše nejlepší akce roku „Letní soustředění mladých hasičů“ je už za námi. Teď už můžeme jen vzpomínat. Já se pokusím vám čtenářům atmosféru přiblížit, povím vám kde jsme byli, kdy se akce konala, kolik nás bylo a hlavně co jsme dělali.

Tak tedy: Letošní soustředění se opět konalo v rekreačním středisku pod Templštýnem u řeky Jihlavy (z čehož vyplývá slangový název „Templák“) v termínu od 8. – 15.8.2010 a bylo nás celkem 21. Mladších žáků bylo šest, starších sedm, dorostenců pět, vedoucí byli dva a jeden zdravotník. Počasí nám vyšlo na „jedničku“, čehož jsme využili na maximum. Koupali jsme se každý den, a samozřejmě jsme se také hasičsky soustředili, nejen v etapové hře tentokrát s názvem „Hasičský král zvířat“. Každý den byl zasvěcen nějakému zvířecímu druhu, např. když byl den dravců děti hlavně stříleli, házeli granátem na cíl, protože dravec přece cíl nemine. Pak jsme také měli den šelem. To děti skákali přes překážky, vodní příkop, měli stezku odvahy, a protože se šelmy umí orientovat v terénu opakovali mapové znalosti. Když byl rybí den, tak jsme hlavně plavali a soutěžili ve vodě a s vodou, Ten den proběhlo koupání dopoledne, odpoledne v řece, pak v bazénu a ještě jsme se koupali večer ve tmě. A v opičím dnu děti zase šplhali, skákali v pytli, kličkovali kolem stromů. No prostě „blbli“ jako opice. Mimo tuto etapovou hru jsme se pobavili při kolektivních hrách, při bodování úklidu, dále děti trénovali různé hasičské disciplíny, zdokonalovali se v uzlování a hlavně v hasičské zručnosti.

Celé soustředění vyvrcholilo v předposlední den, kdy byly vyhlášeny výsledky jak z etapové hry, tak z celoročního bodování jednotlivců a také za nejlepší úklid a docházku. Samotný večer byl ukončen ohněm. Poslední den na nás všechny čekalo jen uklízení a cesta domů.

Závěrem dodám jen to, že pro kolektiv je toto soustředění velmi důležité, neboť se takto nejvíce tmelí kolektiv, děti si domů odvezou nejen výhry, ale také nabytou fyzičku, další zkušenosti, zážitky a nové poznatky o kamarádech, proto také tímto děkuji městu Morkovice – Slížany za finanční přispění, dotací z rozpočtu města a rodičům za sladkosti a drobné výhry.

 

Kristina Krejčí – vedoucí MH

Žádné komentáře