Soutěže a Jiné akce

Letní soustředění mladých hasičů Rekreační středisko pod Templštýnem, 9. - 16.8.2009

Rok se s rokem sešel a nejoblíbenější akce mladých hasičů i nás vedoucích, letní soustředění, je už dávno za námi.

Letos jsme vyrazili do „neznámých vod“, do areálu „Rekreačního střediska pod Teplštýnem“, a protože se mě hned každý ptá: „Kde to prosím tě je?“, mám už naučenou odpověď: „Je to asi 10 km za obcí Hrubšice u Ivančic u Brna, pod zříceninou hradu Templštýn, u řeky Jihlavy“. No prostě už z popisu místa je zřejmé, že místo bylo opravdu krásné a klidné.  Proto hned začnu s tím, co jsme zažili a viděli.

Už samotný příjezd byl zážitkem prvním. Přivítala nás nekonečně dlouhá velmi děravá příjezdová cesta, která byla ukončena úzkým kovovým mostem pochybné stability. Druhým zážitkem dětí bylo zjištění, že v chatkách, kde budou ubytované, nejsou elektrické zásuvky, což mnohým málem způsobilo zástavu srdce, protože bez mobilu přece ani ránu. Jen my vedoucí jsme tak trochu jásali. Další zážitky byli už jen ty dobré a veselé.

Letošní soustředění měli mladí hasiči na téma „Hasičské olympijské hry pod Templštýnem“, kdy mezi sebou děti soutěžili v různých přizpůsobených „hasičských hrách“ ve dvou kategoriích, a to mladší a starší. Zdokonalili se hlavně v hasičské zručnosti, běhali různé tématické závody, soutěžili v uzlové štafetě, ve střelbě, hodu granátem na cíl, ale také jsme se bavili při nejoriginálnějším skoku do vody, při potápění, při skákání v pytli a dalších jiných hrách. Děti neunikly ani učení. Zdravotník Jirka Červenka je „dusil“ při zdravovědě, vedoucí Zdeněk Vašíček děti poučoval v požární ochraně a při práci s hadicemi a já jsem měla na starosti uzly a mapové znalosti. Více či méně jsme stejně všichni dělali vše.

Abychom jsme se jen neučili a neběhali, sbírali jsme i zážitky jiného charakteru. Jeden den jsme si udělali výšlap na opravdu krásnou zříceninu hradu Templštýn, pak jsme se koupali v řece Jihlavě, kde dokonce žijí i raci a spousta z nás zde raka viděla vůbec poprvé. Zazávodili jsme si i ve tmě, skoro v noci jsme se koupali v bazéně a předposlední večer jsme trávili na pravé diskotéce uspořádané sousedním táborem.

Jenže týden je týden, utekl velmi rychle a vyhodnocení s ním. Každý si z letošního soustředění odvezl domů minimálně jeden diplom, spoustu odměn, dárků a hlavně mnoho nezapomenutelných zážitků, nových znalostí a utuženějších přátelství.

Na závěr chci poděkovat městu Morkovice – Slížany za finanční přispění, také panu Martinu Koutňákovi, Pavlu Churému a paní Janě Mazurové za drobné věcné dárky pro děti a ostatním rodičům za pamlsky, kterými jsme si zpestřili celý týden.

 

Kristina Krejčí

vedoucí MH

Žádné komentáře