Soutěže a Jiné akce

Krajské kolo hry Plamen Hulín, 12.6.2010

Hra Plamen, jsou to jen dvě slova, ale pro SDH Morkovice mají obrovský význam, tedy hlavně pro mladé hasiče a nás vedoucí. Je to jediná soutěž, která je postupová. Z okresního kola se můžete dostat až do kola republikového, ale to jen za podmínky, že budete opravdu nejlepší. Musíte zvládnout šest disciplín takřka na výbornou a hlavně trénovat a trénovat. My vedoucí (Zdeněk Vašíček a Kristina Krejčí) jsme s našimi mladými hasiči proto udělali vše. Okresní kolo jsme vyhráli a tím získali postup do kola krajského a to dokonce po druhé za sebou.

Krajské kolo hry Plamen se konalo v sobotu 12.6.2010 v Hulíně za velmi parného počasí. SDH Morkovice zde letos reprezentovali tito mladí hasiči: Dalibor Peška, Kristina Krejčí, Stanislav Křižan, Ondřej Tománek, Jakub Hladný, David Navrátil, Adam Balšánek, Michal Kolář, Adéla Jarošová a Aneta Hálová. Do provedení disciplín všichni dali vše, nechybovali a u třech dokonce vytvořili nové rekordy našeho SDH. Tímto jim moc děkuji, protože předvedli skvělé výkony, za které se nemusí stydět.

Našim letošním cílem bylo umístit se v 1. polovině, pro což jsme také udělali maximum. Trénovali jsme více než je zvykem, celý měsíc tři dny v týdnu a takto nastavený trénink nám dal nejen nové zkušenosti, také nás posunul hodně dopředu, ale bohužel vzhledem k nízkému věku našich mladých hasičů na konkurenci nakonec nestačil. Celkově 6. místo je pro nás velkým úspěchem, přece jen jsme co o něco zlepšili. Opět si z této soutěže odvážíme nové, veselé i smutné a hlavně nezapomenutelné zážitky. Opět a zase si moc přejeme získat i příští rok postup do tohoto kola. Jsou to opravdu zážitky k nezaplacení.

 

Jak jsme si vedli:

 • 1. štafeta 4×60 m                                                      48,58 s      6. místo
 • 2. štafeta CTIF                                                           84,52 s.      6. místo        rekord
 • 3. štafeta požárních dvojic                                   59,24 s.      6. místo        rekord
 • 4. požární útok CTIF                                               112,68 s.      6. místo
 • 5. požární útok Plamen s nástřikovými terči        26,87 s.      7. místo        rekord
 • 6. závod požárnické všestrannosti (tzv. „braňák“)             3. místo

 

Celkové umístění:

 1. SDH Hovězí
 2. SDH Vlčnov
 3. SDH Bojkovice
 4. SDH Štítná nad Vláří
 5. SDH Jarcová
 6. SDH Morkovice
 7. SDH Malenovice
 8. SDH Zdislavice

 

 

Kristina Krejčí

vedoucí MH SDH Morkovice

Žádné komentáře