Soutěže a Jiné akce

Krajské kolo hry Plamen a dorostu

Už po třetí za sebou se mladí hasiči SDH Morkovice zúčastnili krajského kola hry Plamen, kde měl také poprvé účast dorostenec jednotlivec z SDH Morkovice, Martin Ševčík. Družstvo mladých hasičů bylo složeno ze zkušených závodníků a většina z nich na „kraji“ už byla. Družstvo starších žáků SDH Morkovice zde letos reprezentovali: Stanislav Křižan, Ondřej Tománek, Eva Žemžulová, Aneta Hálová, Adéla Jarošová, Martin Koutňák, David Navrátil, Michal Kolář, Patrik Ševčík a nemocného Jakuba Hladného nahradila mladší žákyně Kamila Krejčí.

Krajské kolo hry Plamen a dorostu se letos konalo v sobotu 11.6.2011 od 8,00 hod. v Uherském Brodě za příznivého počasí. Soutěž probíhala plynule bez žádných komplikací a tak tomu odpovídala nálada i atmosféra v družstvech. Naše družstvo a jednotlivec, Martin Ševčík, bylo trochu neklidné (aby ne, čekal je velký závod), ale za to připravené. Trénovalo se opět třikrát týdně a výměna závodníků, na poslední chvíli, nebyla poznat. Bylo vidět, že máme opravdu všestranné a zkušené závodníky. Všichni si přáli konečně medaili z kraje a Martin postup na Mistrovství ČR. Ze šesti disciplín nám jedna nevyšla, u třech jsme si vytvořili nové rekordy, ze kterých máme velkou radost ještě teď, a proto celkové 5. místo je pro nás i SDH velkým úspěchem.

 

Jak jsme si vedli:

 • 1. štafeta 4×60 m       46,84 s      5. místo
 • 2. štafeta CTIF            82,33 s.      6. místo        rekord
 • 3. štafeta požárních dvojic         60,19 s.      5. místo       
 • 4. požární útok CTIF       66,53 s.      3. místo        rekord
 • 5. požární útok Plamen s nástřikovými terči   24,19 s.      3. místo        rekord
 • 6. závod požárnické všestrannosti (tzv. „braňák“)               8. místo

 

Celkové umístění:

 1. SDH Vlčnov
 2. SDH Huslenky
 3. SDH Štítná nad Vláří
 4. SDH Oznice
 5. SDH Morkovice
 6. SDH Malenovice
 7. SDH Zdislavice
 8. SDH Staré Město


Dorostenci Martinovi Ševčíkovi se vedlo lépe. Po první disciplíně, 100 m s překážkami, s časem 17,95 s. a svým osobním rekordem obsadil průběžné 3. místo. Na druhou disciplínu, dvojboj, mu bylo jasné, že nesmí chybovat a zároveň musí být hodně rychlý. Prvním pokusem ukázal, že umí a druhým pokusem svou formu dostatečně potvrdil. Čas z dvojboje se mu zapisoval 15,86 s (2. místo) a s bezchybně napsaným testem a 3. místem ze „stovek“ se celkově umístil na 3. místě, se kterým také získal vysněný postup na Mistrovství ČR dorostu.

 

Letošní ročník byl zdařilejší než loňský, mladí hasiči opět posunuli své hranice a Martin Ševčík všem ukázal, že postoupit na „republiku“ jde. Opět jsme všichni zažili hodně nervozity a vypětí, ale i legrace a hlavně opět nové zkušenosti. Jsem moc ráda, že si můžeme říci „Stálo to za to“.

 

Kristina Krejčí

vedoucí MH SDH Morkovice

Žádné komentáře