Soutěže a Jiné akce

Hasičské soustředění na Vičanově

Po loňské pauze se toto soustředění tentokrát konalo v Hostýnských horách od 4. – 11.7. 2008. Soustředění se zúčastnilo plný počet MH, a to 14 a dospělých bylo 5 (vedoucí, zdravotník, kuchařka). Jak je už pro nás zvykem i letos jsme plnili etapovou hru, letos nazvanou „Sedm divů u hasičů“. Samotný název napovídá tomu, že i hasiči mají své divy, které jsme postupně odtajňovali (např. Div: „První pomoc“, „Hasičská zručnost“, „Mapa“, „Lano“, ...). I přes proměnlivé počasí a drobné úrazy jsme si zopakovali mapové znalosti, požární ochranu, zdokonalili jsme se ve střelbě a hodu granátem, ale hlavně jsme se také dobře pobavili i při různých „nehasičských“ hrách a tím jsme stmelili náš kolektiv ještě více.

Celé soustředění vyvrcholilo v předposlední den, kdy byly vyhlášeny výsledky jak z etapové hry, tak z celoročního bodování jednotlivců, ale i v nejlepším „uklízeči“, střelci, uzlovači, hasičsky zručným. Samotný večer byl ukončen ohněm a „stezkou odvahy“. Poslední den na nás čekalo jen uklízení a cesta domů.

A protože soustředění bylo financováno dotací z rozpočtu města Morkovice – Slížany, chci tímto poděkovat městu za tento příspěvek.

 

 

Žádné komentáře