Soutěže a Jiné akce

Okresní kolo hry Plamen 2007/2008

A co to vlastně hry Plamen jsou? Je to hasičská soutěž mladých hasičů, která se skládá ze dvou kol (podzimního a jarního) a šesti disciplín včetně hodnocení celoroční činnosti. Jen z prvního místa se dá postoupit do krajského kola.

A abychom se mohli účastnit i tohoto ročníku, potřebovali jsme nejméně devět mladých hasičů (starších žáků), což je u nás problém, jelikož nás starších je jen šest a zbývající tři jsme museli doplnit z řad mladších, ale zkušených. Letos SDH Morkovice reprezentovali: Marek Roman, Patrik Navrátil, David Kolář, Dalibor Peška, Kristina Krejčí, Adam Ševčík, Stanislav Křižan, Ondřej Tománek a Tomáš Mazur.

Podzimní kolo už máme za sebou, běželi jsme branný závod a plnili jsme mezinárodní disciplínu, požární útok CTIF. V těžké konkurenci jsme se v branném závodě z 38 družstev umístili na 1. místě a v požárním útoku CTIF jsme získali ze 17 družstev místo 5. Do jarního kola hry Plamen máme nejlepší výchozí pozici, a to 1. místo. Proto od měsíce března 2008 s naší vedoucí Kristinou Krejčí st. pilně trénujeme, scházíme se mimořádně dvakrát týdně a uvědomujeme si, že jde opět o medaili. Naším letošním cílem je minimálně obhájit loni vybojované 3. místo.

Je sobota 17. 5. 2008  a my mladí hasiči se v 7:00 hod scházíme na hasičské zbrojnici. Jedeme na již dlouho očekávanou soutěž, jarní kolo hry Plamen. Dnes všem ukážeme, jak jsme trénovali, jak jsme sehraný tým, ale i jak se umíme vypořádat s trémou. Jako první nám byla přidělena štafeta CTIF, kde po drobném zaváhání končíme na 7. místě. Druhou disciplínou byla štafeta požárních dvojic, ve které si věříme a vybojované 2. místo je toho důkazem. V průběžném pořadí jsme na 2. místě, ale den ještě nekončí. Předposlední disciplínou je naše obávaná štafeta 4 × 60 m. Úsek s bariérou byl pro nás neradostný, štafeta byla přerušena úrazem a sen o medaili se zhroutil jako domeček z karet. Do hodnocení se započítalo pomalejší družstvo (složené z poloviny z mladších žáků), které se umístilo na 20. místě. Na královskou disciplínu, plnění požárního útoku, už moc elánu nemáme, celé družstvo je nešťastnou událostí rozhozené. Ale protože se nedá nic dělat, bojujeme dál, i když v zcela nově „narychlo“ složeném týmu. Nakonec i zde se ukázalo, že nám dnes štěstí nepřeje. Po dvou nezdařilých pokusech zjišťujeme závadu na nářadí a tudíž i 16. místo.

I přes všechnu smůlu jsme se v celkovém hodnocení z 28 družstev umístili na krásném 6. místě. 1. místo vyhráli a obhájili mladí hasiči z Pravčic, na 2. místě se umístilo SDH Nětčice a 3. místo patří SDH Bílany.

Zpracovali: Kristina Krejčí ml. - člen MH, Kristina Krejčí st. - vedoucí MH