Soutěže a Jiné akce

Mladí hasiči SDH Morkovice už soutěží po celé republice

Letošní rok se vedoucí mládeže, Kristina Krejčí a Zdeněk Vašíček, s nejlepšími mladými hasiči začali navíc věnovat disciplíně jednotlivců, tj. Běh na 60 m s překážkami – přebor jednotlivců.

Na jaře vybrali z kolektivu pět nejlepších mladých hasičů, a jelikož je to opravdu těžká disciplína, nejdéle zůstali soutěžit jen Adam Balšánek a Kamila Krejčí. Mladí hasiči se letos zúčastnili pěti soutěží , a to v Břestě, v Dražovicích (okres Vyškov),  v Olomouci, pak byli v Šumperku, kam se už sjíždějí nejlepší závodníci hlavně z Moravy. Adam Balšánek ve své, velmi těžké, kategorii získal 31. místo ze 76 závodníků. Kamila Krejčí zde zaběhla svůj osobní rekord 17,58 s. a s ním získala 4. místo z 54 závodnic.

Vyvrcholením soutěží byl Memoriál Marty Habadové, který se konal 6.11.2010 v atletické hale v Praze. Tato soutěž patří mezi nejprestižnější v ČR, sjelo se sem přes 450 nejlepších závodníků z celé republiky. SDH Morkovice zde výborně reprezentovala Kamila Krejčí. Svým prvním pokusem s časem 18,47 s. byla na průběžném 4. místě. Finálovým  druhým během si čas ještě vylepšila na 18,38 s., který ji i přes zlepšení nakonec přinesl nádherné 8. místo z 98 závodnic. K medaili to měla opět blízko, předvedla zde dva skvělé vyrovnané výkony a věřím, že příště jí to určitě vyjde. Vždyť má ve své kategorii ještě jednu a půl sezóny před sebou.