Soutěže a Jiné akce

Mladí hasiči a dorostenci potvrdili role favoritů

Květen je už za námi a s ním i okresní kolo hry Plamen a dorostu, které se letos  poprvé konalo na atletickém stadionu v Kroměříži, a to v sobotu 12.5.2012. Za SDH Morkovice tentokrát soutěžila dvě družstva starších žáků, jedno družstvo mladších žáků a v dorostenecké kategorii jednotlivců Dalibor Peška a Martin Ševčík. Celkem byly kategorie obsazeny takto: mladší žáci - 7 družstev, starší žáci - 19 družstev a v dorostencích bylo 6 jednotlivců.

Tato soutěž je pro nás stále stěžejní a nejdůležitější v roce. Opět jsme pilně trénovali (v zimě fyzičku v tělocvičně, na jaře disciplíny), dále jsme hledali skryté rezervy a poučovali jsme se z chyb z jarních soutěží. Vše bylo ku prospěchu. Fyzička dětí narostla, zkušenosti také a hlavně se stmelila družstva. Co jsme jen nenatrénovali, bylo soutěžení v dešti. V Kroměříži nás sice ráno přivítalo krásné, teplé a slunečné počasí, ale bohužel nevydrželo. Dopolední mraky s sebou přinesly přeháňky, chvílemi i vytrvalý déšť a ochlazení. Překážky museli soutěžící zdolávat opatrně a disciplína požární útok Plamen byla nakonec pouze na jeden pokus. Družstvu starších A se vedlo velmi dobře a dalo by se říci, že i bezkonkurenčně. Je to velmi zkušený a sportovně nadaný tým. Starší družstvo B to mělo horší. Ti už  konkurenci měli a sen o postupu do krajského kola z druhého místa taky. Bezchybné provedení jarních disciplín mělo své „ovoce“. Družstvo B se umístilo celkově na 2. místě a spolu s týmem Morkovice A získali postup na krajské kolo, které se koná 16.6.2012 v Horní Lidči. Na 3. místě se umístili mladí hasiči z SDH Zdislavice.  U mladších žáků to byl také „adrenalin“. Sice mělo naše družstvo nižší věkový průměr, nováčky, ale také mělo natrénováno. Nakonec jsme i v této kategorii bodovali. Mladší žáci se zaslouženě umístili na 2. místě. Na 1. místě se umístili MH z SDH Záříčí a na 3. místě SDH Lutopecny.

Obsazení v družstvech:

Mladší žáci – Richard Janík, Šimon Štěpánek, Lukáš Dopita, Kateřina Borovičková, Matěj Eliáš, Zdeněk Vaculík, Jan Pospíšil, Anna Bayerová a Kamila Mazurová.

Starší žáci A – Stanislav Křižan, Ondřej Tománek, Jakub Hladný, Eva Žemžulová, Aneta Hálová, Adéla Jarošová, David Navrátil, Michal Kolář, Adam Balšánek a Patrik Ševčík.

Starší žáci B – Tomáš Mazur, Tomáš Roman, Zuzana Žemžulová, Martina Mazurová, Petra Jarošová, Renáta Dopitová, Tom Borovička, Michal Křižan a Kamila Krejčí.

Výsledky v jednotlivých disciplínách:

Disciplína                                            mladší žáci      starší žáci:        A                     B

Závod požárnické všestrannosti         1. místo                                   1. místo            7. místo

Štafeta požárních dvojic                    4. místo                                   1. místo            4. místo

Štafeta CTIF                                        1. místo                                   1. místo            2. místo

Štafeta 4×60 m                                   3. místo                                   1. místo            2. místo

Požární útok CTIF                                1. místo                                   1. místo            2. místo

Požární útok Plamen                          2. místo                                   1. místo            4. místo

Dorostenecká kategorie se rozjela až po mládeži. Jednotlivci si nejprve napsali testy, pak soutěžili v disciplínách 100 m s překážkami a dvojboji. V obou disciplínách měli vzhledem k počasí a časovému posunu pouze jeden pokus. Našim závodníkům se zde zadařilo. Oba postoupili do krajského kola dorostu. Dalibor Peška z 2. místa a Martin Ševčík z 1. místa.

Letošní ročník okresního kola byl pro SDH Morkovice doposud nejúspěšnější. Čeká nás velmi těžké krajské kolo, na kterém určitě nechceme udělat ostudu. Trénovat budeme o to usilovněji a doufáme, že si odsud už konečně, po čtyřech letech, odvezeme medaili domů.